Daha Fazla Tıklanma Almak için Marka Bağlantısını Kullanmanın 5 Yolu

Çoğu marka, bunları bir pazarlama aracı kadar pazarlama varlığı olarak görmez Ancak markalı bağlantılar bunu değiştirebilir.

Tüm bağlantılarınızı markalaştırarak daha fazla tıklama alır, daha fazla ilgi görür ve markalı bağlantılar bağlantısını kullandığınız her yerde marka bilinirliği oluşturabilirsiniz. Bir gerçek için - araştırmayı yaptık ve markalı bağlantıların% 34 daha yüksek tıklama oranına ulaştığını biliyoruz .

Daha fazla tıklama almak için bugün markalı bağlantıları nasıl kullanabileceğinizi aşağıda bulabilirsiniz: 

1. ETKILEYICI ARAMALAR İÇIN YAPILACAK ÇAĞRILAR OLUŞTURUN

urlagi.com Enterprise kullanıyor veya ücretsiz bir kullanıcı olsanız, bağlantınızın arka yarısını kişiselleştirebilirsiniz. Geri yarısını düzenleyerek, müşteriler için deneyimi daha iyi kişiselleştirebilir ve daha fazla katılım sağlayabilirsiniz. 

Bağlantının arka yarısını özelleştirmek, izleyicilerinize ne elde ettiklerini de gösterir. Kar amacı gütmeyen kuruluşlar “/ bağış” veya “/ gönüllüler” ile deney yapabilir, bir finans şirketi “/ yatırım” veya “/ bankacılık” deneyebilir veya sağlık hizmetleri “/ health101” veya “/ insurancepolicies” kullanabilir.

Ayrıca, özelleştirilmiş arka yarıya sahip markalı bağlantıların hatırlanması çok daha kolaydır. urlagi.com'da, her seminerin sonunda onları kullanıyoruz. Bir web semineri içindeki bir şeyi gerçekten tıklayamadığınız için, içeriği tarayıcınıza kolayca yazmanızı sağlar, böylece içeriğe hemen erişebilirsiniz:

 

Çevrimdışı pazarlama çalışmaları için bu gerçekten önemlidir. Bağlantının arka yarısını özelleştirerek, bir sunumu izliyor veya kartvizit alıyorsa, kişilerin yazmasını kolaylaştırabilirsiniz.

 

2. MARKANIZIN SLOGANIYLA İLGILI FARKINDALIK YARATIN

Red Bull, markanın ünlü sloganı olan “Red Bull size kanatlar verir” farkındalığını oluşturmak için markalı bağlantılar kullanıyor. Kazançlarla slogan, tüm dijital pazarlama kanallarında tutarlı.

Markalı bağlantılarınızı yayınlarken, etki alanınızın ne yansıtmasını istediğinizi dikkatlice düşünün. Bağlantılar her kanalda olduğundan, markanızın dijital varlığının en görünür unsurlarından biridir.

Markalı bağlantılar hakkında düşündüğünüz gibi, öncelikle etki alanı hakkında düşünmelisiniz. Tüm çabaların temel taşı bu olacaktır.

- urlagi.com kullandığı urlagi.is , bu yüzden urlagi.is/everywhere gibi bağlantılar oluşturabilirsiniz
- Red Bull & Nike sloganlar üzerinden etki yaratmak gibi win.gs
- Vissla şirket adını taklit eden bir etki alanı, kullanmayı tercih viss.la
- TD Bank web sitesini etkiliyor
go.td.com'u zorluyor - Cleveland Clinic şehri, tesisin adını ve işlevini tek bir bağlantıda parçaladı : cle.clinic

3. BIR ÜRÜN VEYA HIZMETIN ÇEVRESINDEKI NIŞANI TEŞVIK

Bağlantılarınızı özelleştirdiğinizde, bir ürün veya hizmeti tanıtmak için mükemmel bir marka fırsatınız olur. Ürün veya hizmet için yeni bir kanal veya web sitesi oluşturuyorsanız, marka ve mesajlaşma ile eşleşecek etki alanı oluşturabilirsiniz. Böylece, markalı bağlantılarınızla “fan.cy/shoes” veya “inv.est / danışman” gibi bir etki alanı oluşturabilirsiniz.

Bir ürün veya hizmet etrafında ilgiyi ve farkındalığı arttırmanın diğer yolu, yeni bir teklif aldığınızda arka kısmı özelleştirmektir. Örneğin, Vissla, urlagi.com, yeni ürünleri bağlantının özelleştirilmiş yarısı ile duyurmak için kullanır:

4. KIŞISEL ALAN ADI ILE YETKI OLUŞTURMA

Bir kişi paylaştığınız bir bağlantıyı her tıkladığında bilmek ister misiniz? Bağlantılarınızı paylaşırken aynı zamanda kişisel markanızı oluşturduğunuzdan emin olmak ister misiniz? Kişisel markalı bağlantıların devreye girdiği yer burasıdır. 

5. OTOMATIK MARKALAMA IÇIN URLAGI API KULLANIN

Birisi web sitenizden bir ürünü veya bir içeriği paylaşmaya karar verirse, paylaş düğmesini tıklattığında ne açılır?UrlAgi.com API'yi sosyal paylaşım için kullanıyorsanız , sahip olduğunuz mülklerle paylaşılan her bağlantının otomatik olarak markalandığından emin olabilirsiniz.

Bu, müşteriler için her kanaldaki bağlantıları gördüklerinde tutarlı bir deneyim yaratır ve izleyicilerin paylaştığı ve tıkladığı şeylerle ilgili benzersiz bilgiler sunar;

Buna Organik Paylar diyoruz. Milyonlarca pazarlamacı ve tüketici, her ay bir şeyler paylaşmak için Urlagi.com bağlantıları kullandığından, Organik Paylaşımlara erişim izleyicinizin en çok neyi paylaştığını bilmenize yardımcı olabilir. Bu, ekibinizin gelecek için plan yapmasına ve deneyimlerinin kişisel olarak zaten en iyi çalıştığını bildiğinize göre kişiselleştirilmesine yardımcı olacaktır.

Yayıncı, eğlence, e-ticaret ve yüksek hacimli paylaşıma sahip diğer şirketler için, Organik Paylaşım paha biçilmez bir zeka kaynağıdır. E-ticaret şirketleri, paylaşılan tüm ürünlerden hangisinin iç satış ve pazarlama ekiplerinden daha fazla dikkat gerektirebileceğini görebilir. Yayıncılar bir videonun son birkaç gün içinde hızla ivme kazandığını görebilir ve bu hareket etrafında markalı paylaşım kampanyaları planlamaya başlayabilir.

Bağlantılar her kanalda olduğundan, her bağlantının otomatik olarak markalaştırıldığından emin olmak, yalnızca marka bilinirliğinin artırılmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda her kanalda tek bir merkezi yerde gerçek zamanlı metriklerden yararlanmanıza izin verir.

MARKALI LINKLER TEK DENEYIM YARATIN

Gelecek yıl, kanal pazarlamacıları muhtemelen en çok değişecek olanı kullanır, ancak kesin olan şey şu: izleyicileriniz parçalanmaya devam edecek. Potansiyel müşteriler, farklı web sitelerinde, sosyal kanallarda ve mesajlaşma uygulamalarında niş topluluklar oluşturuyor.

Bu sadece pazarlamacılar için bir meydan okuma değil, müşteriler için de bir meydan okumadır. Müşteriler markalardan tutarlı bir deneyim istemektedir ve nerede olursanız olun, bu deneyim genellikle bir bağlantıyla başlar.

Yayınlandı: 5.11.2019 15:33