Markanız İçin Yapın : Etiketler İçin 4 Kişisel Markalama İpuçları

Ve birçok işletme olduğu gibi, kendi alanlarında da diğerlerinden öne çıkmak için savaşan daha fazla birey var. Bir içerik yaratıcısı veya etkileyici olarak, güçlü ve saygın bir marka oluşturmak, sadık ve meraklı biriyle boş bir odaya konuşma yapmak arasındaki fark anlamına gelebilir.

Bu yüzden kişisel markanızı nasıl geliştireceğinizi ve büyüteceğinizi bilmek çok önemlidir. Bu yayında size nasıl olduğunu göstereceğiz.

KİŞİSEL MARKALAMA NEDİR?
“Kişisel markalaşma” yüklü bir terim gibi hissedebilir, ancak oldukça basittir.

Kişisel markanız kendinizi nasıl tanıttığınızla ilgilidir. Sizi, endüstrinizdeki, seyircilerinizin dikkatini çekmek için yarışan diğer insanların denizlerinden ayırmanızı sağlayan şey budur.

Kişisel markalaşma, çevrimiçi ortamda ve gerçek hayatta kendiniz hakkında nasıl konuştuğunuzdur. Dünyaya kim olduğunuz, neye önem verdiğiniz ve benzersiz becerileriniz, uzmanlığınız ve deneyimleriniz hakkındaki mesajınız.

KİŞİSEL MARKALAŞMA NEDEN ÖNEMLİDİR?
Kişisel markanız üzerinde çalışmak için zaman harcadığınıza nadiren rastlanırsınız. Yine de, geliştirmek ve geliştirmek için sürekli çaba gerektiren bir şey.

Markalarla çalışmak isteyen bir etkileyici veya içerik oluşturucuysanız, çevrimiçi arama, uygunluğunu değerlendirmek için tarama işleminin standart bir parçasıdır. Aynısı izleyicileriniz için de geçerlidir. Düşüncelerinize güvenmeden önce, sizi daha fazla tanımak isterler.

Senden hoşlanıyorlar mı Eşyalarını bildiğine güveniyorlar mı?

Potansiyel ortak markalar ve izleyici üyeleri, geçmişte hangi markalarla çalıştığınızı, kendinizi nasıl tanıttığınızı ve ilgilendikleri konulardaki düşüncelerinizi ve görüşlerinizi nasıl sunduğunuzu görmek için her zaman kontrol edecektir.

Kendinizi kanallarınızda tutarlı bir şekilde sunarken, hedef kitlenizin araştırma sürecindeki sürtünmeyi ortadan kaldırarak, insanların ve işletmelerin değerlerin ve ilgi alanlarınızın kendi değerleri ile aynı olup olmadığını anlamalarını kolaylaştırırsınız.

Ayrıca, güçlü bir kişisel marka geliştirerek, takipçilerinize sizden bekleyebilecekleri içerikler hakkında net bir mesaj gönderir ve kendinizi alanınızda lider olarak konumlandırırsınız.

İPUCU 1: SESİNİZİ GELİŞTİRMEK
Seni belirgin bir şekilde yapan nedir? Sizden biri de dahil olmak üzere sosyal medyadaki alanınızdan bir düzine gönderiyi bir araya getirseydiniz, sizinki öne çıkacak mıydı?

Overkill gibi görünebilir, ancak stil rehberi geliştirmek benzersiz bir ses oluşturmanıza yardımcı olabilir. Süslü ya da abartılmış olması gerekmez. Aslında, basit tutmak, onu kullanmanızın daha muhtemel olduğu anlamına gelir.

Aşağıdaki tabloya benzer bir şey oluşturmak için biraz zaman harcayın ve kişisel markanız geliştikçe güncelleyin, böylece ne hakkında olduğunuzu yansıtmaya devam eder.

 

Stil rehberinizi, paylaştığınız içeriğin tamamını oluşturmak için kullanabilirsiniz:

- Takipçilere ve müşterilere verilen cevaplar
- Sosyal medya biyografileri
- Sosyal medya yayınları
- Blog gönderileri
- Web sitesi kopyası
- E-posta bültenleri

İPUCU 2: MESAJINIZ İLE İLGİLİ OLUN
Günümüzde, birileri sizinle ilgili bir şeyler öğrenmek isterse, doğrudan Google’a yönlendirilecektir. Arama sonuçları üzerinde tam kontrole sahip olmasanız da, sosyal medya profilleriniz gibi, sahip olduğunuz kanallar üzerinden söylemiştiniz.

Tekrarlamanın ve tutarlılığın markalaşma çabalarının temel taşları olduğu söyleniyor. Tutarlılık elde etmek için kitlenizi bilmeniz gerekir.

Kimle konuşuyorsun? Neden onlar için önemli olduğunu söylemek zorundasın?

Bu soruların cevaplarını aldıktan sonra, ne iletişim kurmak istediğinize karar verin. Bu konuşma noktalarını tutarlı bir şekilde kanallarınız üzerinden iletmelisiniz. Bu, güvenilirliğinizi kazanmanıza ve kalabalık bir pazarda sesinizi güçlendirmenize yardımcı olacaktır, çünkü ortaya koyduğunuz iletilerle tanınmaya başlayacaksınız.

Mesajlaşma tutarlılığınızı artırmak için, markalı bağlantıları kullanabilirsiniz. Markalı linkler “bit.ly” yerine geçer, böylece bir link ile paylaştığınız her mesajın kendine özgü alan adın vardır.

Daha iyi? Markalı linkleri kullanmak, tıklamaları% 34'e kadar artırır. Nike için “swoo.sh” ve BuzzFeed için “bzfd.it” yi düşünün. Bağlantılarınız öne çıktığında, mesajlarınızı da yapın.

3. İPUCU: SATIŞA SADECE ODAK YAPMAYIN
Başarılı kişisel markalaşmanın bir kısmı çok fazla öz tanıtım yazısını paylaşmama konusunda dikkatli olmaktır. Etkileyici veya içerik oluşturucu olarak, genellikle sponsorluklar ve marka anlaşmaları nedeniyle platformunuzun mümkün olması beklenir (ve kabul edilir).

Ancak, bunun hakkında konuştuğunuzdan emin olun. Senin aleyhine olacak! Hedef kitlenize ve paylaşılan ilgi alanlarına özel olarak hazırlanmış bir içerik karışımı oluşturmaya ve paylaşmaya odaklanın.

Bu şunları içerebilir:

- Zamanında ve ilgili konularda anketler
- İpuçları ve nasıl yapılır
- Sorular ve Cevaplar
- Şablonlar ve hile sayfaları
- Gayri resmi, “yaşamda gün” materyali

Yeni içeriğin ötesinde, bir sosyal medya dinleme aracını kullanarak, insanların sahip oldukları ilgili tartışmalara girebilir ve Google Alerts gibi bir anahtar kelime uyarısı servisine abone olabilirsiniz. Örneğin, Bitly'de, insanların sosyal medyada markamız ve işimizle ilgili konular hakkında neler söylediklerini görmek için “URL kısaltıcı” ve “SMS mesajlaşma” gibi ifadeleri izlemek için Sprout Social kullanıyoruz.

Bu bize, bu konular hakkında konuşan insanların soru türlerini ve zorluklarını ve aradıkları çözümleri anlamamıza yardımcı olur. Mantıklı ve organik hissettirdiğinde, soruları cevaplamak için bu konuşmalara girebiliriz.

Ancak, Bitly'i satmamak için destek ve faydalı bilgiler sağlamaya odaklanıyoruz.

Bu aynı zamanda kişisel markanızın izlenimlerini artırmanıza, takiplerinizi geliştirmenize ve hedef kitleniz ile aranızda güvenilir bağlantılar kurmanıza yardımcı olacak harika bir taktiktir.

İPUCU 4: YASAL PAYLAŞIM CADDESİ
Hedef kitlenizin dikkatini çektikten sonra, etkileşimlerini sürdürmek için düzenli bir paylaşım kadansı kullanın.

Son ipucumuzla ilgili olarak, “yem ve geçiş” ten kaçının. Takipçilerinizle ilgili içeriği paylaşmaya devam ettiğinizden emin olun; sizi en başta takip etmeleri için çektiğiniz içerik türü. Bu, sosyal ve e-postadan web sitenize ve YouTube kanalına kadar bulunduğunuz tüm kanallar için geçerlidir.

Bir çalışma, insanların yaklaşık% 67'sinin alakasız içerik nedeniyle sosyal medyadaki markaları beğenmediğini göstermektedir.

Aynı çalışma, ankete katılanların yaklaşık% 42'sinin çok sık gönderildiği için takip edilmeyen markaları gösterdi. İzlenecek iyi bir kural, sıklığı değil tutarlılığı hedeflemektir. (Bakın, tutarlılık gerçekten önemli!)

Örneğin, takipçilerinize ayda bir e-posta bülteni gönderirseniz, izleyicileriniz her ay bu e-postayı beklemelerini bilir; bu da beklentileri belirlemeye yardımcı olur ve teslim ettiğinizde güvenilirliğinizi gösterir.

-

Markanızı oluşturmak, özellikle etki alanı, düşünce liderleri ve güvenli ortaklıklar olarak görülmeye çalışan insanlara daha fazla doygunluk gösterdiğinden, çok fazla iş gerektiriyor. Ne yazık ki, sizi daha hızlı oraya götürecek sihirli bir kısayol yok.

Ancak, bu dört ipucunu izlerseniz, öne çıkan ve benzersiz bir marka haline gelme yolundasınız demektir.

Yayınlandı: 2.11.2019 12:37